Головна / Новини / Вони — солдати, що кладуть життя, Заради нас і мирного світання.

Вони — солдати, що кладуть життя, Заради нас і мирного світання.

29 серпня історія України відкрилася новою кривавою сторінкою – великою втратою українських синів під сумнозвісним Іловайськом. З метою гідного вшанування пам’яті загиблих, 2019 року президентом підписано Указ про встановлення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та  її територіальну цілісність. Відзначення його – щорічно 29 серпня.  

У день роковин Іловайської трагедії Засульська об’єднана територіальна громада і  вся Україна зі смутком і скорботою згадувала і вшановувала своїх героїв.

Історія українського народу – це перемоги і сльози, війни і повстання, ненависть і любов, вірність і незламність. Іловайський котел показав Україні всю жорстокість неоголошеної війни на Донбасі. П’ять років пройшло з тих кривавих серпневих днів 2014-го, але біль не вгамувати, адже серед загиблих  і наші земляки, Віктор  Дмитренко та Артем  Розуменко.

Ми пам’ятаємо про тих, хто став на захист країни в час, коли війна охопила Схід України і тих, хто зараз стоїть на варті нашого суверенітету. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих воїнів, наших земляків зокрема Віктора Дмитренка та Артема Розуменка, які п’ять років тому загинули в «Іловайському котлі», жителів об’єднаної громади, які віддали своє життя за самостійність і незалежність Батьківщини (Романа Крутька, Романа Омельченка, Владислава Кучеренка, Руслана Марченка, Олександра Авраменка).

В ході заходу до слова запрошено сільського голову Засульської сільської ради Сергія Івановича Бондаренко та  голову ГО

« Лубенська районна спілка ветеранів АТО» Леоніда Івановича Шаблю.

Пам’ять сяє полум’яними барвами квітів, що принесли цього дня учасники заходу аби вшанувати всіх загиблих, хто віддав своє життя за самостійність  і незалежність України.

Продовженням заходів з вшанування захисників став  марафон Пам’яті «Шануймо воїнів — Героїв України», який пройшов селами громади  Засулля, Оріхівка, Піски, Новаки, Михнівці де встановлено меморіальні дошки та пам’ятні знаки Героям – односельцям за участю жителів громади, виконуючих обов’язки старост старостинських округів, працівників закладів освіти.

Ми народжені вільними на своїй землі. І боронити її український народ  готовий  до кінця, чого б йому це не вартувало. Пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи свою землю і свій народ, має пронестись через віки.

Переглянути також

Визначними місцями Посульського краю. «ПАМ’ЯТНЕ МІСЦЕ СОЛОНИЦЬКОЇ БИТВИ»