Останні публікації
Головна / Новини / Свято Трійці біля Крем’янської криниці

Свято Трійці біля Крем’янської криниці

Звичаї та традиції, пов’язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Глибоке пошанування свого родоводу, щира турбота про збереження та примноження народних обрядів − усе це вирізняє українців з-поміж інших націй. Свято Трійці – одне з найулюбленіших в Україні, бо дарує надію на щедрий урожай.

«Зеленеє свято у травах іде» саме під такою назвою пройшло традиційне театралізоване дійство у с. Крем’янка за участю аматорських колективів Оріхівського, Березівського, Засульського СБК, Крем’янського СК та гостей з Миргородського району – аматорів Шарківщинського СБК. Перед концертною програмою ієромонах Севастіан Свято-Варваринської церкви села Матяшівка провів чин освячення води в криниці, що знаходиться серед безмежних лугів, поблизу дивовижного озера. Присутні мали змогу досхочу напитися цілющої, чистої «живої» води. Барвисті та поетичні народні обряди і звичаї передали учасники аматорського мистецтва в плетінні квіткових вінків, щирій українській пісні, хороводах, танцях, українських стравах. Під час святкування прекрасні господині мали змогу взяти участь у конкурсі найсмачнішого вареника, за результатами якого II місце розділили між собою Роза Крупельницька з Матяшівки та Віра Білошапка з Березівки. I місце отримала Катерина Цюркало з Оріхівки.

Щирі вітання із зеленими святами надсилали Сергій Бондаренко, голова Засульської об’єднаної територіальної громади, Григорій Угляниця, голова Лубенської районної ради та Олександр Розумій, староста Оріхівського старостату.

«Нехай Зелені свята принесуть у Ваш дім радість, благодать, здоров’я і щастя. Бажаю, щоб свята Трійця єднала всіх в любові, аби ніколи не закінчився людський потік до цілющого джерела криниці в с. Крем’янка», — говорить Сергій Іванович, голова Засульської громади.

На завершення всіх присутніх частували смачним кулішем.

Переглянути також

Паспорта бюджетних програм на 2020 рік КПКВК 1010160,1014030,1014060,1014081,1014082