Головна / Новини / Концерт «Багатоголосся Полтавщини»

Концерт «Багатоголосся Полтавщини»

2 березня 2019 року в Національному центрі народної творчості «Музей Івана Гончара» в м.Київ на концерті «Багатоголосся Полтавщини» прийняв участь фольклорний вокальний ансамбль «Яворина» Солоницького сільського клубу (керівник Анастасія Задорожна) Засульської об’єднаної територіальної громади, в минулому хор-ланка ім.Героя Соціалістичної Праці Н.П.Мороз). 
Крім пісень фольклорних колективів «Яворина» із села Солониця та «Горлиця» із села Ісківці Лубенського району, глядачам розкрили майже детективну історію розслідування про те, хто саме співає у популярному мультику «Жив-був пес».
Українські науковці, які багато років досліджують традицію цього регіону, знайшли підстави для встановлення версії авторства музики, що звучить у мультику. Співробітниця НЦНК «Музей Івана Гончара», кандидат мистецтвознавства Ганна Пеліна взялася за розслідування цієї заплутаної історії, результатами якого стали надзвичайно цікаві висновки.

Виявляється, відому жартівливу пісню «Та косив батько, косив я» у мультфільмі співає ансамбль із села Солониця Лубенського району Полтавської області. У 1981-му колектив став лауреатом радіо конкурсу, завдяки якому їх і знайшли. А відому пісню «Ой там на горі» — фольклорний колектив «Горлиця» Ісківського СБК.
Минуло майже 40 років, але у Солониці добре знають історію про те, як київські звукорежисери приїжджали записувати пісні і як не могли повірити своїм вухам учасниці гурту, коли почули свої голоси у мультику.
Організатори розповіли всім присутнім подробиці цього розслідування. Гості почути улюблені пісні, які співають у відомій мультиплікаційній стрічці.

Переглянути також

Засідання організаційного комітету з підготовки та проведення III Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості «Джерело духовності»